O nás

 

 

Vítejte v rodinném Kempu Fousek, který se nachází v Jižních Čechách, mezi městy Soběslav a Veselí nad Lužnicí. Vzhledem ke skvělé dopravní dostupnosti a přitom poloze uprostřed malebné jihočeské přírody, je Kemp Fousek ideálním místem pro rodinnou dovolenou a výchozím bodem pro návštěvu přírodních i kulturních památek po širokém okolí.

Pobyt hostů je zpříjemněn celou řadou prvků. Základem klidné dovolené je samozřejmě ubytování. Náš kemp tvoří uzavřený komplex 34 plně vybavených, zateplených, útulných a vždy čistých dřevěných chatek, každá s vlastní koupelnou a kuchyňkou. Část z nich je přizpůsobena také pro osoby se sníženou pohyblivostí.

Chatový kemp Fousek
 
Rybníky v Kempu Fousek

Přímo v areálu kempu jsou hostům k dispozici tři naše vlastní rybníky, které jsou navzájem propojené kanály a hosté se tak po nich mohou projíždět na zapůjčených loďkách. Největší z rybníků (Honzík, rozloha 2,5 ha) je ideální na koupání, k čemuž vybízí zejména krásná písčitá pláž a dvě mola na skákání do vody. Všechny tři rybníky jsou vhodné i ke sportovnímu rybolovu, rybářský lístek je k dostání na recepci po příjezdu (viz Rybaření)

Zveme Vás i do místní Restaurace Fousek. K dispozici je dále několik dětských hřišť, grilů, lodiček (na rybníky) a kánoí (na řeku), plně vybavená karavanová stání a v krásné přírodě zasazené stanové tábořiště.

 

Kemp Fousek s restaurací je ideálním místem pro pořádání svateb, narozeninových i rodinných oslav, teambuildingů, firemních školení a výjezdních zasedání.

Restaurace Fousek

Restaurace Fousek

V naší restauraci, vybudované v roce 2017, si mohou hosté vychutnat teplou kuchyni, domluvit snídaně formou rautu či servírovanou polopenzi a plnou penzi. K dispozici jsou tři druhy čepovaných piv, výběr alkoholických i nealkoholických nápojů, domácí limonády a čaje, dobrá káva a samozřejmě zmrzlina.

Restaurace disponuje cca 90 místy k sezení – uvnitř restaurace je 36 míst, na zastřešené terase nad vodní hladinou rovněž 36 míst a několik stolů s lavicemi se nachází pod stromy vedle restaurace.

Otevíráme 1. 6. 2024 a otevřeno je denně od 9:00 do 22:00.

Lokalita

Kemp Fousek je skvěle dostupný všemi dopravními prostředky. Leží na hlavním tahu z Prahy do Českých Budějovic a Lince, hned vedle E55 a nedávno otevřené dálnice D3. Do kempu se rovněž pohodlně dostanete vlakem i autobusem (cca 700 m od recepce kempu). Pro fajnšmekry je k dispozici i 2 km vzdálené letiště Soběslav :-).

Unikátnost polohy Kempu Fousek tkví v tom, že přestože je skvěle dopravně dostupný (obrázky vpravo), zasazen je do opravdu malebné jihočeské krajiny. Blízké i širší okolí nabízí celou řadu přírodních a kulturně-historických skvostů.

Jak se k nám dostanete

Rodinný Kemp Fousek

 

Kemp Fousek, stejně jako přilehlé tábořiště u řeky Lužnice a všechny tři rybníky v areálu, postavil pan Ivan Fousek, místní rodák. O chod kempu se stará paní provozní Eliška Plocková.

Restauraci v kempu provozuje paní Naďa Pražáková.

Novinky

OBSAZENOST KEMPU – SEZÓNA 2024   Vážení návštěvníci a příznivci Kempu Fousek, rádi bychom vás informovali, že všechny chatky jsou na hlavní sezónu 2024 plně obsazeny. Neváhejte však využít našich karavanových stání či stanových tábořišť. Taktéž se nezdráhejte zvážit návštěvu jižních Čech mimo hlavní sezónu, kdy je stále volný prostor pro ubytování. Vážíme si vaší přízně a těšíme se na vás! Kemp Fousek ————————————————————————————————————————————————————————————————————————————– ACCOMMODATION AVAILABILITY OF THE CAMP – SEASON 2024 Dear visitors and fans of the Camp Fousek, We would like to inform you that all the cabins are fully booked for the whole main season in July and August 2024. Do not hesitate to use our caravan standing or campsite for tents. Also do not hesitate to visit South Bohemia in the off-season (out of July and August), when there are still free cabins to book. We appreciate your loyalty and we are looking forward to your visit! Kemp Fousek

V průběhu zimy 2019/2020 jsme prohlubili a vyčistili náš největší rybník Honzík, aby bylo koupání pro naše vážené hosty co nejpříjemnější. Oblíbená písčitá pláž samozřejmě zůstala :)!

Od roku 2018 jsme oficiálně čtyřhvězdičkový kemp!